sideban.jpg

telefon.jpg

Kalkulačka úspor

Proč nakupovat u nás

Proč nakoupit u nás

Maximální výběr za nejlepší ceny


Možnost osobního odběru v Českých Budějovicích na skladu či kamenné prodejně

 

Velkoobchod a B2B program pro velkoodběratele, speciální ceny pro registrované zákazníky (B2B)

 

Individuální partnerské ceny, komunikace, speciální nabídky pro firmy


 

Doprava nad 3.000 Kč zdarma!

 

Doporučujeme

tinygrab-screen-shot-15-01-14-11-29-56.png

Jak vybrat LED žárovku?

Parametry vaší domácnosti a požadavky využití

Pokud je pro vás problematika LED technologie a v tomto případě především LED žárovek nová, měli by jste znát 3 zásadní parametry, které tuto technologii charekterizují. Jedná se o životnost, velmi nízké náklady na svícení a světelnost. V tomto článku se v krátkosti dozvíte jak vybrat LED žárovky a na jeké parametry se při výběru soustředit. U detailu produktu je uvedená technická specifikace, která Vám s tímto výběrem dostatečně pomůže. Vyberte detail produktu a skrolujte do spodní části popisku. Můžete si taktéž vyzkoušet naši on-line kalkulačku, která Vám velmi snadno spočítá úsporu elektrické energie oproti žárovce klasické. Vybírejte z těchto parametrů:

1. Závit/patice

Tento údaj berte jako zásadní. Musí se shodovat s vaším svítidlem. Nabízíme klasické velké patice E27, patice E14 s malým závitem, GU10 je patice pro bodovky a závit MR16, který je uzpůsoben na napájení 12V. Pokud si s výběrem patice nejste jistí, stačí se podívat na stávající žárovku, bude to tam s největší pravděpodobností zmíněné. V e-shopu naleznete žárovky právě řazeny podle patice. 

2. Barva světla

Pokud nemáte rádi změny, volte žárovky s teplou barvou světla, které odpovídají Vašemu současnému svícení, jedná se o nažloutlou barvu světla. Moderním trendem je využívat světlo žárovek trochu bělejší, které příliž nedráždí oči jako světlo výrazně žluté. Neutrální bílá barva LED žárovky se blíží dennímu světlu. Studená barva se blíží světlu zářivky a používá se v kancelářích, obchodních domech atd. Při tomto světle se méně unaví oči. Barva světla je udávána v Kelvinech čím vyšší číslo tím studenější světlo je.

Obdobný problém, se stejným řešením, nastává v případě, že máte světla zapojená na čidlo pohybu nebo u vypínačů s doutnavkou. U vypínačů s doutnavkou lze také jako řešení doutnavku odpojit. 

3. Typ diody

Tato informace není pro výběr led žárovky podstatná, označuje druh diody, u SMD číslo znamená rozměr použité diody v desetinách milimetru, a dále výkonnost jednotlivých diod.

4. Počet diod

Udává počet diod v LED žárovce. Zde však neplatí čím více diod tím více světla. Udávajícím kritériem je světelný tok, podle kterého se přepočítáva ekvivalent ke klasické žárovce.

27 SMD diod o rozměru 5050 může svítit víd než 80 SMD diod o rozměru 3528. A v některých případech bude 60 SMD 3528 svítit víc než 80 SMD 3528, pokud bude oněch 60 vysoce svítivých (highbrightness) zatímco těch 80 standard. Nemluvě o typu diod, 6 power led diod bude pravděpodobně svítit více než 30 SMD 5050.

5. Napájení

Tento údaj si zkontrulujte, většina LED žárovek je uzpůsobena pro napájení 220 V.

6. Výkon

Výkonem je udávána spotřeba elektrické energie ve watech. Spotřeba je obvykle o 50-80 % nižší než u žárovek klasických. LED technologie se neustále vyvíjí a jde o pokroky především ve svítivosti. Pokud vezmeme např. rok starou LED žárovku a o výkonu 5 W může svítit méně než nová o výkonu 4 W. Máte to jako s autem.

7. Rozměry

U některých bodových žárovek je tělo o něco delší než u halových žárovek. 

8. Životnost

Ve všech případech výrazně vyšší. Už jste někdy viděli záruku na klasickou žárovku 2-3 roky?

 

 

 Prodejna České Budějovice

Discovery CB s.r.o., Studentská 1b, 370 05 České Budějovice, vzorková prodejna 60 m2
Tel.: 385 349 748, E-mail: info@discovery-cz.cz