sideban.jpg

telefon.jpg

Kalkulačka úspor

Proč nakupovat u nás

Proč nakoupit u nás

Maximální výběr za nejlepší ceny


Možnost osobního odběru v Českých Budějovicích na skladu či kamenné prodejně

 

Velkoobchod a B2B program pro velkoodběratele, speciální ceny pro registrované zákazníky (B2B)

 

Individuální partnerské ceny, komunikace, speciální nabídky pro firmy


 

Doprava nad 3.000 Kč zdarma!

 

Doporučujeme

tinygrab-screen-shot-15-01-14-11-29-56.png

Vyplatí se využité LED žárovek v domácnosti?

Ne pro každé využití jsou LED žárovky vhodné, proto uvádíme informace, které by Vám ve Vašem rozhodování o umístění či využité LED žárovek mohli pomoct. Řeč bude o domácnostech.

LED osvětlení v individuálně v místnostech

Rozdělme si domácnost individuálně na jednotlivé místnosti a analyzujme, jestli je LED osvětlení hodnotné nebo ne. Jako pomůcky a doklad dat využíváme kalkulačku úspor projektu www.cenyenergie.cz. Ve vápočtech je využívána fixní sazba 4,5 - Kč za 1kWh. Zároveň budeme pracovat pouze s hlavním osvětlením, vynecháme tedy bodová světla, lampičky a dekoraticní osvětlení.

Obývací pokoj

Když vycházíme z všeobecných údajů domácnosti, bavíme se o dvou žárovkách o výkonu 60W. Nebo jste na tom jinak? Pokud ano, využijte naší kalulačku přímo na webu http://www.led-produkt.cz/kalkulacka.html.

Dále je třeba uvažovat kolik hodin denně se tyto světla v průměru využívají a kolik dní za rok. Budeme li předpokládat, že nejezdíte na výlet ob týden, ale dovolenou máte např. na 10 dní v roce a občas na víkendový vílet, vychází nám v průměru 3 hodiny denně pro 330 dní v roce. Po dosazení těchto hodnot do kalkulačky vychází úspora při využití adekvátní LED žárovky 5W. Přičemž nutná investice je 1120 Kč při roční úspoře 490 Kč/rok. To znamená, že návratnost investice do osvětlení obávacího pokoje je 2,3 roku. Zároveň berte v potaz zkutečnost, že životnost této žárovky je 50 000 hodin.

Kuchyňský prostor

Pokud předpokládáme tu samou rodinu jako v obýváku, se stejným časovým fondem pro svícení, vychází nám tyto údaje: Svícení v kuchyni 4h denně při 330 dnes ročně, investice do žárovek 896 Kč s roční úsporou 541 Kč/rok se bavíme o návratnosti investice 1,7 let. Pokud využíváme pro intenzivní osvětlení 100 W žárovku, vhodná náhrada v sortimentu LED je 9W LED žárovka.

Ložnice
Nyní nahládněme do ložnice té samé rodiny. Pro svícení zde volíme dvě 60W žárovky, ale v průměru pouze na svícení 1 hodiny denně opět 330 dní v roce. Záleží však, jak často se v ložnici vyskytujete.. Vezmeme-li stejné investiční náklady jako v obýváku 1120 Kč při úspoře 163 Kč za rok se bavíme o návratnosti 6,9 let opět se životností 50 000 hodin.

Celkově bychom za LED žárovky v těchto místnostech zaplatily 3136,– Kč a ročne bychom ušetřily 1194,– Kč. Z toho vyplývá, že návratnost této investice je 2,63 let. Takže po dvou a půl letech bysme měli ročně ušetřit 1200,– Kč. Je na každém jestli je to pro něj úspora zajimavá či nikoliv. Já osobně bych si LED žárovky pořídil do místností kde se svítí 3 a více hodin denně a možná na toaletu kvůli jejich imunitě vůči častému zapínaní a vypínání.

Prodejna České Budějovice

Discovery CB s.r.o., Studentská 1b, 370 05 České Budějovice, vzorková prodejna 60 m2
Tel.: 385 349 748, E-mail: info@discovery-cz.cz